Daha temiz enerji, daha iyi işletmeler

Yenilenebilir enerji herhangi bir iş ve toplumun geleceğini temsil eder. Güneş ışığı ve rüzgar gücü şirketlerin her yıl tehlikeli karbondioksit emisyonlarının ton önlemeye yardımcı olan sürdürülebilir, tükenmez bir enerji kaynağıdır. Yenilenebilir enerjiye geçiş sadece sürdürülebilir bir büyüme arayan herhangi bir iş için bir sonraki mantıklı adım değil, bir servete de mal olmak zorunda değildir: yenilenebilir enerji uzmanları olarak, IPI AG son teknoloji fotovoltaik sistemler, termal güneş sistemleri ve rüzgar enerjisi sistemleri aracılığıyla bir dizi alternatif çözüm sunmaktadır.

Fotovoltaik Sistemler

Fotovoltaik sistemler güneş ışığı koşum, güneş panelleri tarafından emilir, daha sonra elektrik veya ısı dönüştürülebilir. IPI AG’nin fotovoltaik sistemleri genellikle bir dizi fotovoltaik modül, bir invertör, depolama için bir pil paketi, ara bağlantı kablolama ve (isteğe bağlı olarak) bir güneş izleme mekanizması içerir.

İşletmenizin ihtiyaçlarına, hedeflerine ve benzersiz koşullara bağlı olarak, çeşitli boyutlarda, konumlarda ve yatırım hacimlerinde bir dizi fotovoltaik çözüm sunabiliyoruz. Yılların deneyiminden yararlanıyoruz ve daha küçük 10kWp çatı sistemlerinden 45 MW’a kadar güce sahip daha büyük fotovoltaik bağımsız tesislere kadar bir dizi küresel projeyi başarıyla tamamladık. IPI AG’nin güneş paneli tesisleri şu anda Relzow bizim yenilik parkı da dahil olmak üzere Avrupa genelinde çok sayıda yer ve işletmeler, enerji temin etmektedir.

Termal Güneş Sistemleri

Hem enerji hem de ısı üretmek için kullanılabilen fotovoltaik sistemlerin aksine, termal güneş sistemleri suyu ısıtmak için güneş ışığını emer. IPI AG olarak müşterilerimize daha temiz, daha yenilenebilir enerji çözümleri sunmaya kararlıyız ve onlara son teknoloji termal güneş sistemleri sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki ortaklarla birlikte çalışıyoruz.

Çeşitli kapasitelere ve eşsiz performansa sahip termal güneş sistemleri oluşturmak için IPI AG’nin bir yan kuruluşu olan Emkasol GmbH ile ortaklık yapıyoruz. Biz güneş kollektörleri ve aksesuarları kendimizi üretmek ve profesyonel ekibimiz de denetler ve tüm tesis planlama ve inşaat sürecini yönetir. Bu, sistemlerin uygun ısı pompalarına veya pelet ısıtma sistemlerine ve petrol ve gaz yanma tesislerine bağlanmasını içerir.

Son birkaç yıl içinde, Romanya ve Rusya’daki şirketlerle işbirliği içinde toplam 130 metrekareden fazla kollektör alanı içeren birçok küresel projeyi başarıyla hayata geçirdik. Yenilenebilir enerji çözümleri uzmanları olarak, IPI AG olarak planlama, inşaat ve uzman tavsiyesi hem kendi güneş termal sistemlerinin uygulanması, ya da diğer ısı jeneratörleri ve depolama sistemleri ile birlikte sunuyoruz.

Rüzgar Enerjisi Sistemleri

Şu anda, rüzgar enerjisi çoğunlukla yatay rüzgar türbinleri yardımıyla harnessed olduğunu. Daha yeşil enerji üretirler ama aynı zamanda kanatlarının tasarımı yüzlerce kuş türünü tehlikeye atma ve hatta yok olma riskine sokar. Yüksek hızlarda uçan kuşlar bazen rüzgar türbinlerinin yatay ekseni ile çarpışabilir ve bu etki genellikle ciddi hasar ve ölümle sonuçlanır.

IPI AG olarak yenilenebilir, daha temiz bir gelecek için müşterilerimiz ve ortaklarımızla birlikte çalışmaya kararlıyız ve bu diğer türlerin yaşamlarını ve yaşam alanlarını korumayı da içerir. Bu nedenle, zamanımızı, çabalarımızı ve kaynaklarımızı sadece daha ucuz yenilenebilir enerji üretmekle kalmıyor, aynı zamanda kuş türlerinin hayatlarını da riske atmayan rüzgar enerjisi türbinleri tasarlamaya adadık.

Yıllar süren araştırmalarımız, kuşlar için risk oluşturmadan performans ve enerji kapasitesi açısından yatay türbinlerle eşleşen son teknoloji dikey rüzgar türbinlerinin geliştirilmesiyle sonuçlandı.

Şu anda, bizim iştiraki GDI SRL, daha fazla geliştirmek ve bu yenilenebilir enerji çözümü daha yaygın olarak kullanılabilir hale getirmek için azaltılmış bir üretim maliyeti ile dikey bir eksen ile rüzgar türbinleri üretimi için Moldova Teknik Üniversitesi bilim adamları ve araştırmacılar ile işbirliği yapmaktadır. Daha fazla bilgi edinin.

Menü