Yüksek Performanslı Karbon

Hidrotermal karbonizasyon termal kullanım için HTC kömür üretimi dışında çok daha fazla olabilir. Biocoal da sözde yüksek performanslı karbon için başlangıç ürünüdür. Uygulama alanları çok yönlü ve geleceğe dönüktür. HTCycle GmbH, kanalizasyon arıtma tesislerindeki izlerin adsorpsiyonu için toz aktif karbona ek olarak, kauçuk endüstrisinde kullanılmak üzere biyo-bazlı karbon siyahı da geliştirmektedir.

Toz aktif karbon

Günümüzün atık su arıtma tesisleri katıların, bozulabilir organik maddelerin ve besinlerin uzaklaştırılması için tasarlanmıştır. Hormon aktif maddeler, ilaçlar, biyositler vb. gibi mikrokontaminantlar. sadece yetersiz kaldırılır. Bu tür maddelerin önemli ölçüde ortadan kaldırılması için yeni yöntemlerin kullanılması gerekmektedir. Toz karbonadsorpsiyon son yıllarda çok etkili bir süreç olduğunu kanıtlamıştır. Yasal gereklilikler nedeniyle, birçok kanalizasyon arıtma tesisi önümüzdeki yıllarda dördüncü bir temizlik aşaması tanıtmak zorunda.

HTCycle GmbH hidrotermal karbonizasyon temelinde 4 temizlik aşamasında kullanılmak üzere sürdürülebilir bir HTC-aktive karbon tozu geliştirmek için iyi fırsatlar görüyor. Bu amaca ulaşmak için HTCycle GmbH, geliştirme ve endüstri ortakları ile birlikte ilerlemektedir.

Menü