Teknoloji

[vc_custom_heading text=”HTCycle Technology” font_container=”tag:h2|text_align:center” google_fonts=”font_family:Open%20Sans%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”]

Hidrotermal karbonizasyon (HTC) süreci, yeryüzündeki kahverengi kömürün doğal oluşumunu taklit eden bir teknolojidir. Titiz araştırma yıl sonra geliştirilen, şu anda kanalizasyon çamuru işlemek ve sürecinde değerli malzemeler ayıklamak için tek karlı yoludur.

HTCycle, kanalizasyon çamurundan ve diğer ıslak biyojenik kalıntılardan yüksek performanslı karbonlar üretmek için HTC’nin gücünü kullanabilmekten yararlanıyor. Süreç sırasında, kanalizasyon çamuru basınç ve ısı yoluyla dehidratasyon uğrar, hangi kolay depolamave biyokömür taşıma karbon dönüştürür. Teknolojimiz daha sonra işlenmiş suyu geri dönüştürür ve temizler, bu da doğrudan, çevreaçısından güvenli, deşarj için hazır hale getirir.

HTCycle teknolojisi sadece türünün ilk değil, enerji dengesi ve yaşam döngüsü analizi açısından her geleneksel kanalizasyon çamurkurutma veya mono-yakma yöntemi üstündür. Yüksek verimliliği, ekolojik ve ekonomik değeri, atık bertarafı için karlı çözümler arayan işletmelere ve yenilenebilir enerji ve malzeme üretimi için uygun maliyetli yöntemler arayan işletmelere büyük faydalar sunmaktadır.

Hidrotermal karbonizasyon, biyojenik atık ve artıkların kullanılmayan potansiyelinden yararlanarak, biyo-ekonomiyi dönüştürme yolunda yüksek piyasa değerine sahip yüksek performanslı karbonlar üretir.